Saša Latinović

Diplomirao na Akademiji umetnosti u Novom Sadu u klasi profesora Bora Draškovića (1996-2000). Gostujući je član ansambla Pozorišta mladih.

Po završetku bio u stalnom angažmanu u Narodnom pozorištu “Toša Jovanović” u Zrenjaninu, a od sezone 2001/02. u stalnom angažmanu u Pozorištu mladih u Novom Sadu. Od treće godine studija demonstrator i saradnik na predmetu Scenski govor na Univerzitetu “BK” u Beogradu (1999/2000), a potom na Akademiji umetnosti u Novom Sadu od 2003. Novembra 2010 izabran u zvanje Viši stručni saradnik, a od Novembra 2013. u zvanje Docent, na predmetu Glumačke veštine – Scenski govor, na Akademiji umetnosti Univerziteta u Novom Sadu.

Uloge u Pozorištu mladih Novi Sad:

Večernja scena

Emori – “Momci iz Benda” Mart Krouli, u režiji Olivere Đorđević

Kritičar – “Bombardovali smo Nju Hejven” Džozef Heler, u režiji Olivere Đorđević

Bojan operacija – “ ’89.” Željko Hubač, u režji Nenada Gvozdenovića

Pile – “Instant seksualno vaspitanje” Đorđe Milosavljević, u režiji Juga Radivojevića

Đole – ”Otvarač” Viktor Lanu, u režiji Radoja Čupića

Rože – “Mandarinska soba” Robert Tomas, u režiji Vojislava Soldatovića

“Terra Mater Lingua” italijansko–srpska koprodukcija, režija: Ratko Radivojević i Enzo Toto

Kostanidis – „Testosteron“ Andžej Saramanovič, u režiji Radoja Čupića

Ljubun Ljupčenko – „Jare u mleku“ Jurij Poljakov. u režiji Borisa Lješevića

Dr Svađalica – „Poludela lokomotiva“ Stanislav Ignaci, Vitkijeviča u režiji Aleksandra Davića

“Povodom Galeba” – režija i oblikovanje dokumentarnog materijala Boris Lješević

Konstanidis – “Estrogen” Andžej Saramanovič, u režiji Radoja Čupića

Proka Purić – “Ožalošćena porodica” Branislav Nušić, režija Emilija Mrdaković

Sreten – “Limunacija” Stevan Sremac, režija Ratko Radivojević

Više uloga, “Potpuno skraćena istorija Srbije”, režija Olja Đorđević

Više uloga, “Dok te ja hranim ii oblačim”, režija Olja Đorđević

Jojo, “Tre Sorele”, režija Miloš Jagodić

Scena za decu i lutkarska scena:

 

“Komadić” po motivima priča Šela Silverstejna u režiji Emilije Mrdaković

Mače -”Bela Bajka” Valeria Petrova u režiji Emilije Mrdaković

Klovn KIKI “Cirkus iz šešira” autorski projekat

Dodo – “Dvoboj u Šušugradu” autorski projekat

Lisac – “Kos i lisica” Rada Moskova, u režiji Zlatija Zlateva

Lenji Gaša – “Umakaženi Zmaj” po pesmama Jovana Jovanovića Zmaja u režiji Ljuboslava Majere;

Petar – “Plavi Petar” Đula Urban, u režiji Petra Pašova;

Žan i Žilijen – “Mačak u čizmama” u režiji Darina Petkova;

Više likova – “Čarobnica iz ulice Bonžur” Pjer Gripari, u režiji Emilije Mrdaković;

Čarobnjak Gaja – “Začarana Pahuljica” Tode Nikoletić, u režiji Miloša Jagodića;

Oblak – “Dina I Oblak” Miroslava Topčeva Pozato, u režiji Emilije Mrdaković;

Riba list i Sipa – “Puk” Valeri Petrov, režija Emilija Mrdaković;

Razbojnik – “Mala Pia i razbojnici“ u režiji Krune Tarle Šnajder;

Grdana Gvozdenzuba, Lažni sjaj – „Suncokreti (gde stanuje sunčev zrak)“ Milan Stepanov, u režiji Miloša Jagodića;

Đepeto i Pinokio – “Pinokio” Karlo Kolodi, režija Emilija Mrdaković;

Konj – “Bajka o vitezu bez konja” Marta Gušnjovska, režija Jaroslav Antonjuk;

Profesor – “Kako je otkriveno letenje” po priči Margarita Minkova, u režiji Emilije Mrdaković;

Volpone – “Lepotica i zver” Stevan Koprivica, u režiji Miloša Jagidića

Pripovedač – “Snežna kraljica” Jevgenij Švarc, u režiji Biserka Kolevska

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account