Саша Латиновић

Дипломирао на Академији уметности у Новом Саду у класи професора Бора Драшковића (1996-2000). Гостујући је члан ансамбла Позоришта младих.

По завршетку био у сталном ангажману у Народном позоришту “Тоша Јовановић” у Зрењанину, а од сезоне 2001/02. у сталном ангажману у Позоришту младих у Новом Саду. Од треће године студија демонстратор и сарадник на предмету Сценски говор на Универзитету “БК” у Београду (1999/2000), а потом на Академији уметности у Новом Саду од 2003. Новембра 2010 изабран у звање Виши стручни сарадник, а од Новембра 2013. у звање Доцент, на предмету Глумачке вештине – Сценски говор, на Академији уметности Универзитета у Новом Саду.

Улоге у Позоришту младих Нови Сад:

PSIS05testosteron 8164Otvarac 079Вечерња сцена

Емори – “Момци из Бенда” Март Кроули, у режији Оливере Ђорђевић
Критичар – “Бомбардовали смо Њу Хејвен” Џозеф Хелер, у режији Оливере Ђорђевић
Бојан операција – “ ’89.” Жељко Хубач, у режји Ненада Гвозденовића
Пиле – “Инстант сексуално васпитање” Ђорђе Милосављевић, у режији Југа Радивојевића
Ђоле – ”Отварач” Виктор Лану, у режији Радоја Чупића
Роже – “Мандаринска соба” Роберт Томас, у режији Војислава Солдатовића
“Терра Матер Лингуа” италијанско–српска копродукција, режија: Ратко Радивојевић и Ензо Тото
Костанидис – „Тестостерон“ Анџеј Сараманович, у режији Радоја Чупића
Љубун Љупченко – „Јаре у млеку“ Јуриј Пољаков. у режији Бориса Љешевића
Др Свађалица – „Полудела локомотива“ Станислав Игнаци, Виткијевича у режији Александра Давића
“Поводом Галеба” – режија и обликовање документарног материјала Борис Љешевић
Констанидис – “Естроген” Анџеј Сараманович, у режији Радоја Чупића
Прока Пурић – “Ожалошћена породица” Бранислав Нушић, режија Емилија Мрдаковић
Сретен – “Лимунација” Стеван Сремац, режија Ратко Радивојевић

Suncokreti 25Kako je otkriveno letenje 11Lepotica i zver005
Сцена за децу и луткарска сцена:

“Комадић” по мотивима прича Шела Силверстејна у режији Емилије Мрдаковић
Маче -”Бела Бајка” Валериа Петрова у режији Емилије Мрдаковић
Кловн КИКИ “Циркус из шешира” ауторски пројекат
Додо – “Двобој у Шушуграду” ауторски пројекат
Лисац – “Кос и лисица” Рада Москова, у режији Златија Златева
Лењи Гаша – “Умакажени Змај” по песмама Јована Јовановића Змаја у режији Љубослава Мајере;
Петар – “Плави Петар” Ђула Урбан, у режији Петра Пашова;
Жан и Жилијен – “Мачак у чизмама” у режији Дарина Петкова;
Више ликова – “Чаробница из улице Бонжур” Пјер Грипари, у режији Емилије Мрдаковић;
Чаробњак Гаја – “Зачарана Пахуљица” Тоде Николетић, у режији Милоша Јагодића;
Облак – “Дина И Облак” Мирослава Топчева Позато, у режији Емилије Мрдаковић;
Риба лист и Сипа – “Пук” Валери Петров, режија Емилија Мрдаковић;
Разбојник – “Мала Пиа и разбојници“ у режији Круне Тарле Шнајдер;
Грдана Гвоздензуба, Лажни сјај – „Сунцокрети (где станује сунчев зрак)“ Милан Степанов, у режији Милоша Јагодића;
Ђепето и Пинокио – “Пинокио” Карло Колоди, режија Емилија Мрдаковић;
Коњ – “Бајка о витезу без коња” Марта Гушњовска, режија Јарослав Антоњук;
Професор – “Како је откривено летење” по причи Маргарита Минкова, у режији Емилије Мрдаковић;
Волпоне – “Лепотица и звер” Стеван Копривица, у режији Милоша Јагидића